تبلیغات
مجله پایداری سرو سرخ ((کانون دانش آموختگان ادبیات پایداری فارس)) - شهدای خبرنگار فارس
مکان تبلیغات متنی شما
درباره ما
آخرین مطالب
لینکستان
آمار سایت
 
مکان تبلیغات شما مکان تبلیغات شما Create your flash banner online in 5 step

(شهدای خبر نگار استان فارس)

 نام :جلال 

نام خانوادگى :نوبهار            
نام پدر :برات
 
تاریخ‌تولد :01/01/1338
 
ش.ش :517
 
محل‌صدورشناسنامه :كازرون
 
تاریخ شهادت :20/01/66
 
نوع حادثه :حوادث‌مربوط به‌جنگ‌تحمیلى
 
شرح حادثه :حوادث ناشى ازدرگیرى مستقیم بادشمن-توسط دشمن‌درجبهه
 
استان :بنیادشهیداستان‌فارس
 
شهر :اداره‌بنیادشهیدكازرون
 
 محل شهادت: شلمچه خرمشهر
یگان اعزامی: بسیج
منطقه عملیاتی: آبادان
نام عملیات: کربلای 8
 

 
*************************************************************

 نام :محسن 

نام خانوادگى :نقدى 
نام پدر :حمید
 
تاریخ‌تولد :01/10/1344
 
ش.ش :1507
 
محل‌صدورشناسنامه :شیراز
 
تاریخ شهادت :12/02/61
 
نوع حادثه :حوادث‌مربوطبه‌جنگ‌تحمیلى
 
شرح حادثه :حوادث ناشى ازدرگیرى مستقیم بادشمن-توسط دشمن‌درجبهه
 
استان :بنیادشهیداستان‌فارس
 
شهر :اداره‌بنیادشهیدشیراز
 
محل شهادت: آبادان
یگان اعزامی: بسیج
منطقه عملیاتی:دارخوین
نام عملیات: ذکر نشده


وصیت‌نامه:


نقدى محسن 1791938
بسم الله الرحمن الرحیم.

(ربنا افرغ علینا صبرا و توفنا مسلمین).

 وصیتنامه بنده خدا محسن نقدى:

سلام بر مهدى: (من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضى نحبه و منهم من ینتظروا ما بدلوا تبدیلا) (احزاب آیه 23 1).

 قبل از هرچیز باید بگویم چه بنویسم.از كجا بنویسم. از كجا آغاز كنم، اصلا باوركردنى نیست چگونه مى شود باور كرد كه خداى بزرگ بار دیگر بر ما منت نهاده و اسلام عزیز را دگربار براى ما زنده نموده است. قرآنى كه تا دیروز جایش در پستوى خانه ها و كارش خاك خوردن بود امروز بار دیگر بطور وسیعى در جامعه مطرح شده و در جامعه اى كه سراسر فساد و تباهى گرایى و ذلت بود، دیگر بار نور ایمان پدیدار شده، گویى اسلام نو ظهور كرده و قرآن از نو احیاء شده. انسانهایى كه تا دیروز در زیر سلطه جباران بودند هزاران ظلم و ستم بر آنها روا مى شد امروز به انسانهاى آزاده از قید و بند رسته تبدیل شده اند و من تا دیروز مانند اكثر جوانان این آب و خاك در خط یك زندگى كاملا بى هدف قرار گرفته بودم. امروز بجایى رسیده ام كه در سر دارم كه در راه خدا به جهاد برخیزم و این جان خود كه شاید عزیزترین چیزهایم در دنیا باشد فداى خدایم كنم. خدایى كه مدتها از او ؟؟؟ بودم و مدتها اعتقاد واقعى به او نداشتم. خدایا ترا سپاس مى گذارم از اینكه بار دیگر نظر لطفى بر مردم ما نمودى و آنها را بار دیگر به راه راست هدایت فرمودى و آنان را در راه خودت قرار دادى و آنان را به قرآن آشنا ساختى به پیغمبر بزرگوارت و اهل بیت گرامیش علاقمند نمودى و رهبرى عظیم الشأن از ذریه پیغمبر بزرگوارت را به ما عطا فرمودى تا در خط سازش ناپذیر او در ظل توجهات ولى عصر حجه ابن الحسن (عج) مكتب تو را در سراسر گیتى ترویج دهیم و در این راه مقدس ما از قید و بندهاى مادى پا فراتر گذاشته و از جان و مال خود مایه گذاشته ایم و آنقدر به این هدف معتقدیم كه از جان و مال و خانه و زندگى خود گذشته ایم و خواهیم گذشت و شهداى گلگون كفنى كه در این راه داده ایم بهترین شاهد بر این مدعا است. و اكنون من این بنده گناهكار كه دگر بار به درگاه با عظمتت روى آورد ؟؟؟ در این راه قدم مى گذارم كه اگر شاید زندگى دنیوى من نتواند در جهت پیشرفت اسلام عزیز كارساز نباشد حداقل خون من و مرگ من در این راه مقدس بتواند این رسالت عظیم را به انجام برساند. در این راه من خود را براى هرچیزى آماده ساخته ام و اكنون بیارى خداوند توانا به جبهه نبرد حق بر علیه باطل مى روم تا حداقل قسمتى از دین خود را نسبت به خون شهیدان راه خدا و قرآن و اسلام عزیز ادا كنم و در این راه پذیراى هر خطرى هستم. در آخر سخن چند پیام دارم كه اولین آن به پدر و مادر عزیزم بطور كلى خانواده ام مى باشد.

درود خدا بر شما كه سالهاى دراز رنج و زحمت مرا كشیدید و مرا بزرگ كردید، سالهاى سال رنج كشیدید و سختیها را متحمل شدید، نمى دانم كه چطور و با چه زبانى جوابگوى این همه زحمات شما باشم ولى فكر مى كنم كه همین كه در این راه مقدس شهید شوم و شما را مانند خانواده هر شهیدى نزد اسلام انسان سازمان این مكتب جوشان الهى سربلند كنم كافى باشد. چون بیش از این چیز دیگرى در توانم نیست، بتواند جوابگوى زحمات شما باشد. امیدوارم كه مرا حلال كنید و هرگز و هرگز دست از اسلام و امام عزیزمان خمینى بت شكن برندارید كه من مى دانم این از محالات تا مى توانید در راه انقلاب فعالیت كنید، چون همانطور كه خود مادرم بارها به من گفتند زحمت در راه خدا حد و اندازه ندارد و انسان تا در توان دارد باید زحمت بكشد. خداى نكرده در مقابل هیچكدام از مسائل انقلاب خود را غیرمسئول ندانید چون یكى از بزرگترین دشمنان انقلاب همین است كه مردم خود را نسبت به مسائل بیطرف و غیرمسئول بدانند.

در آخر اگر خداى متعال به من هم نظر لطفى نمود و من هم شهید شدم در شهادت من هیچكس حق ندارد كه گریه كند، شیون نماید، هر كس این كار را بكند از ما نیست، چرا؟ چون كه این تضعیف روحیه مى شود، تو مادر عزیزم كه مى دانم كه شیرزنى هستى كه هرگز با این مسائل شكست نمى خورى و از انقلاب سرد نمى شوى، هیچكس در شهادت من حق ندارد گریه كند، و تنها مى توانید برایم فاتحه بخوانید و تكبیر لا اله الا الله و دعا به جان امام بكنید. همچنین چیز دیگرى كه لازمه یادآورى است از شما مى خواهم كه اگر شهید شدم، پدر عزیزم خود شخصا جسد مرا در قبر بگذارد و پیام دیگر هم به خواهران و برادران عزیز در حزب جمهورى اسلامى دارم قبل از هرچیز باید بگویم من هرگز نتوانستم آنچنان كه مى خواستم در حزب فعالیت كنم و یك حزبى واقعى كه همان یك مسلمان واقعى با نظم و در خط امام است باشم. از شما عزیزان مى خواهم كه به فعالیت خود در این تشكیلات سیاسى، اسلامى همچنان ادامه دهید تا انشاءالله بتوانید آن آرمانهاى مقدس اسلامى كه شهدایى همچون سید مظلوم آیت الله شهید دكتر بهشتى و دیگر شهداى عزیز در آن راه جان خود را فدا نمودند به ثمر برسانید و حتما در نظر داشته باشید كه سرلوحه برنامه شما فقط تقوى باشد و تا زمانى كه در حزب بعنوان یك ارگان متشكل كننده مسلمانان راستین فعالیت نمایید كه آن را در خط امام كه حال خط الهى است بیایید. الحمدلله همه این نعمتها و آبرو و افتخارها از بركت اسلام برهبرى مجاهد كبیر امام خمینى شكر خدا كه این افتخار نصیب خانواده شهداء شد. الحمدلله، الحمدلله، الحمدلله. و من الله التوفیق. والسلام.

 محسن نقدى

 

 

   نام :عبدالكریم 

نام خانوادگى :نصیرى
نام پدر :یداله
تاریخ‌تولد :01/01/1332
ش.ش :465
محل‌صدورشناسنامه :كازرون
تاریخ شهادت :12/02/61
نوع حادثه :حوادث‌مربوط به‌جنگ‌تحمیلى
شرح حادثه :حوادث ناشى ازدرگیرى مستقیم بادشمن-توسط دشمن‌درجبهه
استان :بنیادشهیداستان‌فارس
شهر :اداره‌بنیادشهیدكازرون
محل شهادت: ذکر نشده
 
یگان اعزامی: بسیج
منطقه عملیاتی :محور دزفول -شوش
نام عملیات : ذکر نشده


وصیت‌نامه :

نصیرى عبد الكریم 1784672
بسم الله الرحمن الرحیم .

این وصیت رادر تاریخ 6/1/62 در سنگر جبهه شوش مى نویسم . (عبدالكریم نصیرى ) ان الله یحب الذین یقاتلون فى سبیل صفاء كانهم بنیان مرصوص . خداوند دوست مى دارد مردانى كه مانند صداى محكم در برابر دشمنان خدا ایستادگى مى كنند .

اگر سعادت این را نداشتم كه در كربلاى‌1 6در ركاب سرور شهیدان مظلومان بجنگم و خون ناقابل خود را در راه اسلام عزیز عرضه دارم خو شحالم در زمان فرزند برومند او نائب بر حق امام زمان و ابراهیم زمان رهبر عزیزمان هستیم و این افتخار نصیب این بنده گناهكار و حقیر شد كه بتوانم در این جنگ تحمیلى باطل علیه حق به رهبرى امام عزیزمان خمینى بت شكن شركت نمایم تا بوسیله خون ناقابل خود كه در راه اسلام عزیز تقدیم مى دارم اندكى از حقى كه اسلام برگردن من دارد ادا نمایم . و اما پیام این بنده حقیر به برادران و خواهران مسلمان و با ایمانم این است كه : همیشه و در همه حال پشتیبان امام عزیز و رهبر انقلاب امام خمینى و روحانیت بر جسته و مبارزباشید چون تنها كسانى كه وارثان بر حق امام زمان و رهروان ایشان مى باشند و تنها قشرى كه مى توانند ادامه دهنده راه حسین (ع) باشند ، این قشر هستند . و برادران عرض مى كنم كه سعى كنید كه راه بهشتى مظلوم كه همان راه امام امت و راه اسلام عزیز است ادامه دهید و نگذارید حزب جمهورى اسلامى كه پاسداراین انقلاب را بعهده دارد مانند گذشته مظلوم قرار گیرد و برادران و خواهران عزیز به خدا قسم اگر احساس مسئولیت نكنید ، فردا در برابر خون بهشتى و یاران با وفایش مسئولید و چه جوابى مى خواهید بدهید و اینراهم عرض كنم اگر یك وقت خداى نخواسته گفتید از ما كارى بر نمى آید مقصرید چون چون اگر بخواهید مى توانید و سعى كنید بیشتر وقت خودتان را روى حزب بگذارید وبیشتر احساس مسئولیت نمائید و از خدا براى همگى شما آرزوى موفقیت و پیروزى مى نمایم .

 و اما به برادران بازارى و كسبه عرض مى كنم : برادران عزیز بیائید بخاطر خدا در این موقع حساس و امتحان ، سالم از امتحان بیرون بیائید و در این زمان كه فرزندان شما از عزیزترین چیز خودشان كه جان مى باشد در راه اسلام عزیز مى گذرند شما هم بیائید از احتكار و گرانفروشى دست بردارید و با رزمندگان خود همدل بشوید و دین خود تان را ادا نمائید .

 و اما سخنم به خانواده ام : اى پدر و مادر عزیزم ، اگر مرا دوست دارید ، در عزاى من گریه و زارى ننمائید و خوشحال باشید و به مردم دلدارى بدهید و خدا را شكر گذار باشید و همانطور كه خداوند در قرآن فرموده صبر را پیشه كنید . چون من امانتى بودم كه از جانب خدا نزد شما بودم و حال امانت را به صاحبش داده اید.

 و تو اى همسرعزیز و باوفایم : تو كه در سختیها یار و یاور من بودى .وشما اى خواهر با ایمان و فداكارم از شما مى خواهم تا مى توانى در راه اسلام قدم بردارى . در خاتمه از كلیه برادران و خواهرانى كه بر گردن بنده حقى دارند خواستم كه مرا حلال نمایند و آن برادرانى كه از من طلبكار مى باشید به خانواده من مراجعه نمایید تا طلب خود را تحویل بگیرید و از شما هم متشكرم . به امید پیروزى اسلام سرتا سر جهان .

                                             عبدالكریم نصیرى

 

 نام :عبدالحمید 

نام خانوادگى :مرحمتى
نام پدر :عباس
تاریخ‌تولد :16/04/1337
ش.ش :159
محل‌صدورشناسنامه :كازرون
تاریخ شهادت :18/02/61
نوع حادثه :حوادث‌مربوط به‌جنگ‌تحمیلى
شرح حادثه :حوادث ناشى ازدرگیرى مستقیم بادشمن-توسط دشمن‌درجبهه
استان :بنیادشهیداستان‌فارس
شهر :اداره‌بنیادشهیدكازرون
خرمشهر
: محل شهادت
یگان اعزامی
: سپاه
منطقه عملیاتی
: ذکر نشده
بیت المقدس
: نام عملیات

  وصیت‌نامه :

مرحمتى عبدالحمید1699454
بسم الله الرحمن الرحیم

من المومنین رجال صدقواماعاهدواله علیه فمنهم من قضى نحبه ومنهم من ینتظرومابدلوا تبدیلا.

برخى ازمومنان بزرگ مردانى هستند كه به عهدیكه باخدابستند كاملا وفاكرده اند تابه راه خداشهید شدند وبرخى نیز به انتظار فیض شهادت مقاومت كرده وهیچ عهد خودراتغییر ندادند.بنام الله پاسداروخریدارحرمت خون شهیدان اوكه انسان رانیافرید مگربراى تكامل وسیرالهى النوروبادرود فراوان بررسولان وفرستادگان خداكه جهت رساندن وراهنمایى كردن انسانها به این خط وسیر،درهرعصرى كه مستكبرین باپنجه خون آشام خودگلوى مستضعفین رامى فشرد ه اند درهرزمینه ضعیف نگه میداشتند ازطرف خدا مامورشدند كه هم اورا كه باید خلیفه الله برروى زمین باشد ازجهل ونادانى بیرون آوردوبه الله برساند.بویژه سلام خدابرخاتم رسولان محمدبن عبدالله(ص) كه باقیام خودپوزه تمام ظالمان زمان رابه خاك مذلت كشانید وسلام برامامان ثابت قدم ومعصومى كه ادامه دهنده ودرحقیقت پیام داررسولان خدابودند. ودرادامه راه پیامبر ختمى مرتبت تاسرحد نیرووتوان خودایستادند.ودرگسترش این راه حتى ازنثار جان خود دریغ نورزیدند ودرود برمردان ثابت قدم وعالمان ومجتهدانى كه پیام داررسولان وامامان بوده وهستند ودرهرعصرى باپیروى ازرهبران الهى خودوباقیام خودمردم راآگاهى داده تاخودسرنوشت خودرادردست بگیرند وبرعلیه هرچه ظالم وچپاول گروعصیانگر است بشورند بویژه نایب برحق صاحب الزمان وخواركننده تمام طاغوتیان زمان وگردنكشان جهان وحضرت آیت الله العظمى امام خمینى كه باقیام خودآنچنان زلزله اى برجان تمام مستكبرین انداخته كه درآینده اى نه چندان دورباید انتظار پیروزى مستضعفین برمستكبرین راداشته باشیم انشاالله اكنون كه دیو سیرتان زمان ومستكبرین جهان باتمام قوا ونیروى اهریمنى خودبرعلیه ملتى كه فقط وفقط گناه وجرمش آزاد زیستن ووابسته نبودن به ابرقدرتهاى جهانخوار واجراى احكام اسلام كه تنها مكتب نجات بخش است،میباشد.من هم كه قطره اى ازاین دریاى متلاطم انسانهاى این سرزمین هستم میروم تادرضربه زدن به یكى ازتوطئه هاى اجراشده درباره این مردم مستضعف سهمى داشته باشم واگر خدا خواست دست مزدوعامل امپریالیسم یعنى صدام رابه سهم خودقطع نمایم تاتجربه اى باشد براى سایر مزدوران كه دیگر هیچگاه این فكر هم به مغزشان خطور نكند كه به این سرزمین شیران حمله كنند.آن چیزى كه مرادررسیدن به هدفم قوت قلب ویارى مى دهد فقط وفقط اسلام وتمام احكام آن است من میروم واگرباپیروزى برگشتم كه هیچ ولى چنانچه به درجه عظیم شهادت نائل شدم وچندسخنى دارم كه بدین شرح است:

1- برادران وخواهران دنیا با این ظاهرفریبنده همانند سرابى مى باشد كه انسان هرچه میرود به آن نمیرسد وبه محض رسیدن به یك آرزو،آرزوى بعدى جانشین آن میشود. پس سعى كنیم براى دنیاى آخرت توشه برداریم وازمواضع گناه بدور شویم وخودرابسازیم.

 2- اكنون كه رحمت الهى براین امت سایه افكنده پاس این نعمت رابداریم ومبادا كه یك لحظه این نعمت راكفران كنیم كه عذاب خدا درپى دارد.

 3- همیشه یارویاورامام وولایت فقیه باشید.چون دراین صورت است كه تمام خواسته هاى شما برآورده میشود ودست تمام توطئه گران جهت توطئه درباره شما كوتاه میشود.

4- خط اصیل اسلام راكه درامام متجلى است پیشه گیرید چون نجات دنیوى واخروى شما دراین خط است.

 5- ووصیت مهم من این است كه ازدلدارى دادن به فرزندان یتیم ورسیدگى به امورخانواده شهدا آن اندازه كه ازدست شما برمى آید كوتاهى نكنید.

6- نماز جمعه كه یكى ازمنابع بسیار مهم آگاهى دهنده است فراموش ننماید.به امید پیروزى كامل ونصرت مسلمین وبرادركوچك شما حمید مرحمتى .

 

نام خانوادگى :كریمى‌نوبندگانى
نام پدر :احمد
تاریخ‌تولد :03/01/1343
ش.ش :23
محل‌صدورشناسنامه :فسا
تاریخ شهادت :25/12/63
نوع حادثه :حوادث‌مربوط به‌جنگ‌تحمیلى
شرح حادثه :حوادث ناشى ازدرگیرى مستقیم بادشمن-توسط دشمن‌درجبهه
استان :بنیادشهیداستان‌فارس
شهر :اداره‌بنیادشهیدفسا
محل شهادت:شرق دجله
یگان اعزامی: بسیج
نامشخص : منطقه عملیاتی
نام عملیات: بدر

نام :مصیب 

نام خانوادگى :درستكار
نام پدر :محمد
تاریخ‌تولد :03/06/1347
ش.ش :14369
محل‌صدورشناسنامه :مرودشت
تاریخ شهادت :19/10/65
نوع حادثه :حوادث‌مربوط به‌جنگ‌تحمیلى
شرح حادثه :حوادث ناشى ازدرگیرى مستقیم بادشمن-توسط دشمن‌درجبهه
استان :بنیادشهیداستان‌فارس
شهر :اداره‌بنیادشهیدمرودشت
محل شهادت: مهاباد

یگان اعزامی : بسیج
منطقه عملیاتی
: شلمچه - خرمشهر
نام عملیات: کربلای 5

 

 
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی