تبلیغات
مجله پایداری سرو سرخ ((کانون دانش آموختگان ادبیات پایداری فارس)) - چشم های خردلی را من نوشته ام ...
مکان تبلیغات متنی شما
درباره ما
آخرین مطالب
لینکستان
آمار سایت
 
مکان تبلیغات شما مکان تبلیغات شما Create your flash banner online in 5 step

اسماعیل جمالی :

چشم های خردلی را من نوشته ام .بابک فقط آنرا بازنویسی کرد .اما سهم من در این کتاب چه شد ؟

کتاب در شیراز متولد شد ،به خاطر یک میلیون کشته شد ودر مشهد دفن شد ....

اسماعیل جمالی، جانباز شیمیایی هشت سال دفاع مقدس كه كتاب چشم های خردلی بر اساس خاطرات او نوشته شده است،او در روستایی از اطراف شهر فیروزآباد استان فارس متولد شده و از 16 سالگی در صحنه‌های انقلاب و دفاع مقدس حاضر می‌شود. 

اکبرپور:

چشم‌های خردلی محصول مشترك بابك طیبی و اسماعیل جمالی است. همین دو نفره كار شدن كتاب و به نوعی آشپزی دونفره،  باعث ایجاد دوپارگی‌هایی در انتخاب قالب،‌ نوع روایت، مضمون خاطره – رمان، استراتژی كتاب و شخصیت‌پردازی‌ها شده است.

در این كتاب اگر ما با خاطرات صرف سروكار داشتیم با توجه به زبان و قلم عالی نویسنده یك گام جلوتر از «دا» هم پیش افتاده بودیم اما متاسفانه خاطره‌سازی‌ها كتاب را از یك اثر مستند و شاهد صادق دور كرده است.

خانم یعقوبی:

بهتر بود تا برای مستند كردن خاطره‌ها بخش‌هایی از كتاب برای عكس‌های آقای اسماعیل جمالی كه رمان بر اساس خاطرات او نگاشته شده و همچنین خاطرات به دست‌خط خود خاطره گو اختصاص می‌یافت تا خواننده بهتر بتواند خاطرات را قبول نماید.

 اسماعیل جمالی : 

بابك طیبی به عنوان كسی كه خاطرات من را بازنویسی كرده در این كار بسیار موفق بوده است.

به عنوان شاهد زنده‌ای از جنگ می‌گویم كه هرچه در این كتاب بوده رخ داده اما متاسفانه با گذشت سی سال از جنگ جامعه امروز ما به سمتی پیش رفته كه نمی‌توانیم خیلی از واقعیت‌ها را بیان كنیم چرا كه بیم آن می‌رود كه مخاطب نتواند آن‌ها را قبول كند.

 این طور نبوده كه ما در جنگ تنها شاهد رشادت ها و دلاوری‌ها باشیم. فضای جنگ تلخ و سیاه است و در این فضا همه اسوه ی ایثار نبوده‌اند و اگر قرار است همه‌ی رشادت‌ها را بازگو كنیم باید از تلخی‌ها هم بگویی تا مخاطب آنها را باور كند. 
 بابك طیبی : 

وقتی این خاطرات را در بنیاد حفظ آثار دیدم داوطلب شدم تا آن را به شكل رمان دربیاورم.

                                                  ---------------------------------------------------------------

خاطرات جانباز شیمیایی «اسماعیل جمالی» در قالب كتابی با عنوان «چشم‌های خردلی» نوشته بابك طیبی، از سوی نشر ملك‌اعظم به چاپ دوم می‌رسد.

 
وی با اشاره به این كه محور خاطرات جمالی دوران مجروحیت و اعزام او به اروپاست، گفت: وی در عملیات والفجر 8 مجروح شیمیایی شده و پس از اعزام به آلمان و در طول درمان به مرور خاطرات خود می‌پردازد.

 
طیبی گفت: كتاب «چشم‌های خردلی» كه نگاه یك رزمنده ایرانی به جامعه اروپایی را نشان می‌دهد در 400 صفحه از سوی نشر ملك اعظم به چاپ دوم خواهد رسید.

 
این اثر از سوی نشرهای شاه‌چراغ و ارمغان طوبی و با حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس در سال گذشته برای نخستین بار منتشر شده است.

 


 
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی